PARP: Go to Brand. Duże pieniądze na promocję polskich marek

Opublikowane przez BG / 2018-05-10 / , , / 0 Komentarze

Stworzyłeś produkt, który pokochali klienci? Wiesz, że mogłoby być ich o wiele więcej, gdybyś tylko miał szansę pokazać go światu? Nie zwlekaj i weź udział w konkursie Go to Brand. Możesz otrzymać nawet 850 tys. zł dofinansowania do kosztów promocji twojej marki na nowych rynkach.

Do 8 maja firmy z sektora MŚP mogą ubiegać się o wsparcie w promocji swoich marek produktowych za granicą.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości już po raz czwarty prowadzi konkurs w ramach poddziałania „Go to Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Można uzyskać m.in. refundację kosztów związanych z udziałem w międzynarodowych wydarzeniach branżowych czy doradztwo w zakresie zdobywania nowych rynków dla innowacyjnych produktów za granicą.

Wsparcie jest skierowane do przedsiębiorców działających w sektorach gospodarczych o wysokim potencjale innowacyjnym oraz chcących wypromować swoją markę na jednym z perspektywicznych rynków zagranicznych, tj. Algieria, Indie, Iran, Meksyk, Wietnam.

O dofinansowanie mogą starać się więc firmy, których specjalnością są biotechnologia i farmaceutyka, sprzęt medyczny budowle i wykańczanie budowli, części samochodowe i lotnicze, maszyny i urządzenia, moda, IT/ICT, jachty i łodzie rekreacyjne, polska żywność oraz branże kosmetyczna, meblarska czy usług prozdrowotnych. Przy ocenie wniosków pod uwagę brane są kody PKD wpisane do dokumentu rejestrowego przedsiębiorstwa.

Aplikacje można składać do 8 maja 2018 r., wyłącznie za pośrednictwem Generatora Wniosków na stronie PARP.

150 mln zł na refundację kosztów

Budżet tej edycji konkursu wynosi aż 150 mln zł, z czego 30 mln zł przeznaczono na projekty z województwa mazowieckiego. Wysokość i poziom wsparcia uzależnione są od formy dofinansowania oraz lokalizacji i wielkości przedsiębiorstwa. Mikrofirma, która ubiega się o refundację kosztów promocji swojej marki w ramach pomocy de minimis, może liczyć nawet na 850 tys. zł (intensywność wsparcia 85%), o ile jest zarejestrowana poza województwem mazowieckim.

Na dofinansowanie na poziomie maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych mogą liczyć firmy ubiegające się o wsparcie w ramach pomocy publicznej. Do 60% kosztów zostanie pokrytych, gdy środki zostaną rozliczone częściowo jako pomoc publiczna, a częściowo jako pomoc de minimis.

W ramach projektu można uzyskać dofinansowanie m.in. do kosztów promocyjnych związanych z udziałem w kongresach, targach, konferencjach i misjach gospodarczych. Do tego zaliczają się wydatki poniesione na wynajem, budowę i obsługę stoiska, materiały promocyjne, organizację pokazów i degustacji, koszty podróży (transportu, ubezpieczenia, zakwaterowania) oraz reklama w mediach targowych. Wsparcie może obejmować ponadto usługi doradcze i szkolenia związane z ekspansją zagraniczną marki.

Warto pytać
W związku z prowadzonym naborem PARP prowadzi akcję informacyjną. Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP w zakładce Centrum Pomocy PARP lub na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl. Dodatkowo, dzwoniąc pod numer 22 432 89 37 można porozmawiać z ekspertami w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10:00-12:00 i wtorki i czwartki w godz.12:00-14:00.

Szczegółowy katalog kosztów i informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania konkursu znajdują się na stronie internetowej Go to Brand.

go to brand

 

 

 

 

Źródło: PARP

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *