Coworking w liczbach

Opublikowane przez TK / 2016-07-27 / , , / 0 Komentarze

Skąd pracują freelancerzy? Ile procent pracuje z domu, a ile korzysta z dobrodziejstw coworkingu lub zajmuje wygodne fotele w restauracjach i kawiarniach? Jak wygląda coworking w liczbach ?

Okazuje się, że tylko 3% wolnych strzelców korzysta z biur coworkingu, a 2% z kafejek. Ponad 90% freelancerów pracuje z domu! Można by powiedzieć – bez sensu ten coworking, skoro aż 90% ludzi woli siedzieć wygodnie w domu. Ale ja bym to ocenił jako ogromny rynek i duże pole do popisu. Jak ściągnąć tych ludzi i pokazać im, że stosunkowo nieduży koszt miesięczny przekłada się na mnóstwo profitów wynikających z uczestnictwa w ruchu coworkingowym?

Ci freelancerzy są szczęśliwi z tego, że mogą pracować samodzielnie, nie mają szefa i nie chcieliby go znowu mieć (59% jest zadowolonych z tej zmiany). Miejsce pracy wybrali naturalnie – po prostu zostając w domu i świadcząc stamtąd pracę. To, o co często pada pytanie do wolnych strzelców, to czy nie martwią się o swoją płynność finansową oraz wpływ rynku na ich bieżącą sytuację finansową. Okazuje się, że aż co drugi (52%) potwierdza, że nie odczuwa wpływa ruchów rynkowych na swój biznes, a tylko 19% wskazuje na silny związek gospodarki z ich sytuacją materialną.

 

Tomasz Kardyś – Redaktor @ CoworkingPoland


Źródło:
http://www.deskmag.com

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *