Wolves Summit – 300 innowacyjnych projektów w sercu Warszawy

Opublikowane przez BG / 2017-10-27 / , , / 0 Komentarze

10 i 11 października 2017 r. w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbyła się szósta edycja międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów oraz przedstawicieli korporacji, Wolves Summit. Wydarzenie przyciągnęło 1178 osób, przede wszystkim z Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska stolica innowacji

Warszawa już kolejny raz przyjęła uczestników międzynarodowej konferencji Wolves Summit. We wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki przez 2 dni słychać było szum rozmów o technologii i biznesie. Na wydarzeniu obecni byli m.in. przedstawiciele polskich organizacji wspierających działania innowacyjne, w tym GPW, NCBiR, PARP czy MSZ.

Stolica jest partnerem i współorganizatorem naszego wydarzenia. To miejsce z odpowiednią infrastrukturą oraz sprzyjającymi warunkami do rozwoju młodych przedsiębiorstw – mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit.

Światowe firmy coraz chętniej stawiają na Polskę, jako kraj wykształconych ludzi z innowacyjnymi pomysłami. Warszawa jest siedzibą wielu międzynarodowych korporacji, które przyciągają projekty technologiczne, podobnie jak inne polskie miasta, w tym Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Kusi również bogata oferta dostępnych funduszy, akceleratorów i przestrzeni biurowej. To wszystko składa się na wciąż rosnącą atrakcyjność regionu.
Szósta edycja Wolves Summit tylko utwierdza w przekonaniu, że Warszawa posiada realny potencjał do stania się kolejnym istotnym ośrodkiem innowacji w Europie.

Przewyższone oczekiwania organizatorów

Organizatorzy wydarzenia tym razem postanowili skupić się na przedsiębiorcach związanych z Europą Środkowo-Wschodnią. Wśród 1178 uczestników znalazło się 141 inwestorów, 285 przedstawicieli korporacji i tyle samo startupów, choć pierwotnie zakładano przyjęcie 200 firm. Dwie z nich, GetAnna i Apzumi, wygrały konkurs The Great Pitch, w którym startowało jedynie 38 wybranych startupów.

Głównym celem Wolves Summit zawsze jest tworzenie możliwości do rozwoju biznesu. Dzięki temu młode firmy mogą spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami korporacji czy inwestorami i nawiązać cenne znajomości, stąd decyzja o przyjęciu aż 285 startupów – zaznacza Piasek.

Często takie znajomości kończą się dłuższą współpracą. Przykładem jest chociażby Tespack, obecny na 2. edycji Wolves Summit, który w 2016 r. otrzymał inwestycje od funduszu Arkley VC w wysokości 2 mln euro. Obie firmy poznały się podczas konferencji. Zwycięzca konkursu the Great Pitch z trzeciej edycji wydarzenia, czeski startup Twisto Payments, pozyskał z kolei 5 mln euro od ING Bank Śląski.

Wszystko dzięki spotkaniom 1:1, które uczestnicy mogli ustawiać nawet w dniu konferencji. Według systemu tzw. matchmakingu, który umożliwia wyszukanie uczestników i umawianie spotkań, miało miejsce aż 2417 rozmów 1:1 w dwóch strefach wspieranych przez NCBR oraz GPW. Rekordziści umawiali nawet 15-20 spotkań dziennie.

– Co ciekawe, zapotrzebowanie na spotkania było tak ogromne, że dzień przed konferencją postanowiliśmy sprowadzić dodatkowe stoliki i krzesła, aby uczestnicy mogli bez przeszkód i w odpowiednich warunkach przeprowadzać rozmowy biznesowe. Pozytywnie zaskoczyło nas aż takie zainteresowanie, więc do następnej edycji z pewnością będziemy lepiej przygotowani – zapewnia Piotr Piasek.

Plany na przyszłość

Niewątpliwy sukces spotkań 1:1 dostępnych na wydarzeniu sprawił, że jeszcze w październiku 2017 r. zaplanowano otwarcie platformy online do tzw. matchmakingu, czyli poznawania inwestorów, korporacji startupów. System umożliwi dopasowywanie się i poznawanie wszystkich uczestników przez cały rok, nie tylko, tak jak dotychczas, przed i na konferencji. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej wolvesgate.com/matchmaking.
Szósta edycja konferencji Wolves Summit skupiła się przede wszystkim na przedstawicielach Europy Środkowo-Wschodniej, choć obecni byli również inwestorzy i firmy z innych zakątków świata, chcący poznać środkowoeuropejskie projekty i osoby za nimi stojące.

Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną, siódmą edycję Wolves Summit.

– Chcemy, aby konferencja pozostała stałym punktem w kalendarzu przedsiębiorców i założycieli startupów. 10 i 11 kwietnia 2018 r. ponownie spotkamy się w Warszawie, aby nawiązywać cenne znajomości biznesowe – podsumowuje Piotr Piasek.
Na kwiecień zaplanowano aż 4500 spotkań 1:1 oraz przyjęcie 2500 uczestników, w tym 400 startupów, 400 przedstawicieli korporacji i 250 inwestorów.

Aktualności dotyczące siódmej edycji Wolves Summit można znaleźć na www.wolvessummit.com

Materiały prasowe Wolves Summit.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *