Startup Weekend Kids

Opublikowane przez TK / 2016-09-20 / , / 1 Wpisz tutaj swój komentarz …

Decyzja już zapadła – w Poznaniu dzieci będą uczyły się w weekend… czyli jak robić nowoczesne biznesy oraz inspirować się do nauki programowania i innych kompetencji cyfrowych.

W dniach 30.09-02.10.2016  Stary Browar w Poznaniu będzie gościł drugą w Polsce edycję warsztatów dla nastolatków – Startup Weekend Kids. Dlaczego warto przyprowadzić swoje dziecko? Ponieważ oprócz dobrej zabawy, spotkania interesujących ludzi i nauki nowych kompetencji, może poszerzyć jego horyzonty oraz pomóc w zaplanowaniu przyszłej kariery zawodowej.

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Startup Weekend to popularne na całym świecie, weekendowe innowacyjne warsztaty z przedsiębiorczości i rozwijania kompetencji cyfrowych. Podczas poznańskiej edycji Startup Weekend Kids, organizowanej pod hasłem: “Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym… lepsze startupy zrobi”, młodzi ludzie będą zamieniali swoje pomysły w technologiczne, innowacyjne projekty biznesowe lub biznesowo-społeczne, tzw. startupy. Będą przy tym rozwijali swoją kreatywność, kompetencje biznesowe oraz cyfrowe. Poznają z bliska m.in. czym jest programowanie i projektowanie graficzne, dowiedzą się jak zarządzać projektem oraz będą też mogli ćwiczyć wystąpienia publiczne.

Inspiracja zawodami przyszłości

Dzięki współpracy z dorosłymi ekspertami – programistami, projektantami graficznymi, menedżerami, marketingowcami, PR-owcami i przedsiębiorcami zajmującymi się nowymi technologami, młodzi ludzie będą mieli okazję poznać z bliska zawody przyszłości, którymi warto się zainteresować. Jak bowiem szacuje Komisja Europejska, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w 2020 roku największą szansę na zatrudnienie będą mieli specjaliści z rynku informatycznego i telekomunikacyjnego. Obecnie na rynku europejskim brakuje aż 50 tys. specjalistów IT, a do 2020 roku liczba wakatów w tym obszarze ma zwiększyć się nawet do 800 tysięcy miejsc. Warto przy tym wiedzieć, że programista to obecnie jeden z najlepiej opłacanych zawodów.

Stwórz podstawy nowoczesnego biznesu w 3 dni

Nastolatki będą uczyły się w praktyce jak rozpocząć realizację pomysłu na biznes, jak sprawdzić czy pomysł chwyci wśród klientów, jak opracować prosty plan biznesowy oraz jak prezentować pomysł na biznes potencjalnym klientom. W ciągu trzech dni będą musiały zebrać zespół do swojego projektu, przepytać potencjalnych klientów, sprawdzić konkurencję, opracować mini biznes plan, stworzyć prototyp oraz przygotować finałową prezentację o swoim projekcie.

Poznańska edycja Startup Weekend Kids dedykowana jest uczestnikom w wieku 10-18 lat. Warsztaty odbędą się w Starym Browarze, który jest partnerem wydarzenia, w sali Słodownia +1, ul. Półwiejska 42. Rejestracja na wydarzenie trwa do 28 września. Liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych rodziców i dzieci zachęcamy do rejestracji na stronie:

http://swkids.pl

Startup Weekend Kids rozpoczyna się w piątek, 30 września 2016 o godzinie 17:00. Koniec w niedzielę, 2 października o godzinie 18:00.

Podziel się z młodszymi swoim know-how

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, programistą, grafikiem, menedżerem, marketingowcem, PR-owcem lub po prostu chcesz wesprzeć dzieciaki swoim know-how napisz do nas lub zadzwoń. Namiary poniżej.

Warto wiedzieć: Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu w Warszawie i była pionierskim tego typu wydarzeniem w Polsce oraz pierwszym na świecie, w którym programiści, graficy i marketingowcy dołączyli (także spoza Polski – zdalnie, poprzez platformę livecoding.tv) do zespołów dzieci, by wesprzeć je swoimi kompetencjami. Pełną relację z warszawskiej edycji można zobaczyć na stronie: http://bit.ly/swkidswaw2016

 

Kontakt do organizatorów:

Krzysiek Gontarek

kris@swkids.pl, +48.606-306-168

Więcej na http://startupweekendkids.pl

 

Komentarze

One Comment

  • Maxo-shopStart
    2016-09-20 at 23:52

    Super inicjatywa! GO POZNAŃ…. i to do tego w Starym Browarze! Powodzenia!

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *