FabLab – Tu można zrobić wszystko!

Opublikowane przez BG / 2017-09-15 / , , / 0 Komentarze

Miejsce gdzie dzięki zaawansowanym technologiom oraz wsparciu trenerów można zrobić wszystko – designerskie meble, uszyć modne spodnie lub wydrukować projekt z drukarki 3D.

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to pracownia stworzona w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to, wyposażona w zaawansowane technologie takie jak drukarki 3d, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronika. Dzięki wsparciu trenerów można się w niej nauczyć jak twórczo z tych technologii korzystać, aby stworzyć rozmaite przedmioty – od biżuterii po drona. Zajęcia i pracownie są otwarte dla dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od umiejętności i doświadczenia.

Adres Fablabu:

ul. Twarda 14/16
00 – 105 Warszawa

fablab_onas

Co znajdziesz w Fablab?

Makerspace to otwarta przestrzeń, w której można zrealizować swój projekt. Miejsce, w którym można zarówno popracować przy komputerze, czy przy kartce papieru, jak również mieć dostęp do podstawowych narzędzi ręcznych. To właśnie tu prowadzone są szkolenia i warsztaty niewymagające dostępu do specjalistycznych narzędzi. To największe z pomieszczeń Fab Lab powered by Orange, które po wcześniejszym wyniesieniu stołów warsztatowych może być również wykorzystywane jako przestrzeń eventowa.

Prototypownia to miejsce, w którym w krótkim czasie przejdziesz od projektu do natychmiastowej realizacji. Prototypowanie laserowe należy do jednych z najszybszych i najtańszych metod tworzenia modeli. Po prostu skorzystaj i zobacz, jak wygląda Twój projekt w gotowej postaci

Strefa Druku 3D to przestrzeń, w której znajdziecie zarówno drukarki DIY, jak również jedne z najlepiej ocenianych profesjonalnych drukarek 3D na świecie pracujące w technologii FDM, aż po drukarki najnowszej technologii typu SLA.

Strefa elektroniki to miejsce podobne do garaży, w których stawiały pierwsze kroki największe firmy z branży IT. Dostępne są tu podstawowe narzędzia i materiały wykorzystywane przy prototypowaniu układów elektronicznych. Trzy stanowiska wyposażone są w stacje lutownicze, zasilacze laboratoryjny, części elektroniczne, itp.

Strefa Szycia to raj dla fanów mody i wszystkiego, co można uszyć. Pracownia krawiecka wyposażona w 10 maszyn do szycia, overlock, hafciarkę CNC oraz niezbędne akcesoria krawieckie.

Stolarnia, czyli miejsce na twardą robotę. Przeznaczone głównie do obróbki drewna za pomocą elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych. Dodatkowo ze względu na kubaturę może być wykorzystywane jako monternia, czyli miejsce przeznaczone do składania projektów stworzonych w pozostałych pracowniach.

Pracownia CNC to przestrzeń w której mamy do dyspozycji – jak sama nazwa wskazuje – dwa profesjonalne plotery frezujące o polu pracy 1,5 m x 2,5 m i 1 m x 1,2 m oraz ploter edukacyjny o polu pracy 400 mm x 600 mm. Pracownia umożliwia wykonanie wcześniej zaprojektowanych elementów. Różnorodność maszyn pozwala prowadzić szkolenia, a także realizować projekty i zlecenia.

Warszawa zyskała bardzo ciekawe miejsce. Polecamy i gratulujemy ORANGE pomysłu!

Materiały: fablabtwarda.pl

CoworkingPoland.pl

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *