European Startup Days jednak ‘bez paczkomatów’

Opublikowane przez BG / 2017-05-16 / , / 0 Komentarze

„Potknę się, ale wstanę. Sukces mnie nie oślepi” – prelekcja pod tym tytułem miała być przeprowadzona przez Pana Brzoskę – twórcę paczkomatów. Internauci zadecydowali jednak, że będzie inaczej – pomimo pozycjonerskich wysiłków ING (sponsor imprezy).
Pod informacją o zaproszeniu biznesmena na imprezę pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Brzoska mógł się więc naczytać co nieco na temat swojej kondycji moralnej i nieetycznego sposobu prowadzenia interesów. Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Organizator poinformował, że Rafał Brzoska sam wycofał się z udziału w European Start-up Days.

“Środowisko startuperskie mają tą ciekawą cechą, że aby pozostać na czasie w środowisku dużej zmienności technologii i trendów nauczyły się szybko wychwytuje i weryfikować informacje. Często są to młodzi przedsiębiorcy, szczególnie wrażliwi na nieetyczne zachowania – szczególnie ‘dużych’. W tym przypadku Rada programowa chyba nie do końca zweryfikowała program vs preferencje audytorium.” Mówi Bernard Gołko – mentor i doradca (StrategyLabs).

Przypominamy: jak pisał INNPoland.pl: W firmie Bezpieczny List sp. z o.o., która jest spółką-córką InPostu, zatrudnionych było ponad 1200 osób. Dwa dni przed wypłatą wynagrodzeń za lipiec doszło do nieoczekiwanej transakcji. InPost sprzedał swe udziały w Bezpiecznym Liście innej spółce. Kwota transakcji opiewała na zaledwie 10 tysięcy złotych. Pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia, ani należnych im odpraw. Jak podaje Partia Razem, Rafał Brzoska, prezes Rady Nadzorczej InPostu, twierdzi, że nie ma on żadnego wpływu na nowy podmiot, który przejął na siebie odpowiedzialność za wypłatę zobowiązań pracowniczych.

CoworkingPoland.pl

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *