Pracownia kulturalna – Cowork rodzicielski (Kraków)

Pomysł dla rodziców, którzy chcą pogodzić opiekę nad małymi dziećmi z pracą i rozwojem osobistym.

Oferujemy miejsce dla dzieci, w którym aktywnie spędzą czas pod okiem wykwalifikowanej opiekunki oraz przestrzeń do pracy – biurko, laptopa, dostęp do drukarki, skanera i innych sprzętów biurowych. A także kawę. Zapraszamy freelancerów, osoby pracujące na zlecenia, tych, którzy chcą pouczyć się obcego języka itd. U nas będziecie mogli skupić się i spokojnie wykonać swoje zadania, podczas gdy Maluch spędzi czas na twórczej zabawie. To rozwiązanie, które ułatwia bycie rodzicem na pełen etat, a jednocześnie robić coś jeszcze.

Coworking rodzicielski – sposób na pracę przy dziecku
Gdy przedszkole jest odległą perspektywą, wsparcie rodziny – opcją niemożliwą, żłobek – niekoniecznie dobrym rozwiązaniem, a niania – luksusem, rodzicom chcącym mimo wszystko pracować przy dziecku przychodzi z pomocą coworking rodzicielski. Oferuje go nowe miejsce na mapie Krakowa – Pracownia Kulturalna w dzielnicy Mały Płaszów.

Na potrzeby dużych i małych
Wydaje się, że coworking to już „nic nowego”. Ponieważ przybywa osób pracujących w domach, z myślą o nich powstają centra coworkingowe. Pracuje się w nich wspólnie z innymi „wolnymi strzelcami”, wynajmując biurko w ogólnodostępnej przestrzeni biurowej. Jednak coworking w wydaniu Pracowni Kulturalnej – przez swój wymiar rodzicielski – idzie o krok dalej. Wspiera dorosłych zarówno jako pracowników, jak i jako rodziców. Pracownia zapewnia im wygodne miejsce do pracy oraz opiekę nad ich pociechami jednocześnie. W pełni odpowiada więc na potrzebę łączenia aktywności zawodowej z pełnoetatowym rodzicielstwem. Równocześnie zaspokaja wielkie potrzeby maluchów – towarzystwa, uwagi, ciepła, zaanimowanej zabawy oraz kontaktu z rówieśnikami (dziećmi innych pracujących osób).

Wolne ręce i spokojna głowa
Praca w domu – gdzie zawsze jest coś do zrobienia – oraz z absorbującym maluchem u boku to nie lada wyzwanie. Trudno wtedy o pełne skupienie na obowiązkach zawodowych. Przeszkadzać może w tym także brak miejsca przeznaczonego do pracy – biurka i fotela. Dlatego w Pracowni Kulturalnej czyste biurko i własne krzesło do wynajęcia to podstawa. W pakiecie wynajmujący otrzymują również dostęp do Wi-Fi, drukarki, skanera i innych sprzętów biurowych, a w razie potrzeby – także laptopa. I oczywiście kawy. W takich warunkach i z takim zapleczem można spokojnie – w oderwaniu od domowej codzienności – oddać się pracy. Co więcej – nie martwiąc się o dziecko, które w tym czasie znajduje się pod profesjonalną opieką. Ma czas wypełniony po brzegi twórczą zabawą. Jest bezpieczne i zadowolone. Korzyści są więc obustronne.

W bliskości i w odległości
Pracujący na własny rachunek rodzic z jednej strony chce być blisko swojego szkraba i towarzyszyć mu na drodze jego rozwoju. Z drugiej strony – nawet chwilowe odseparowanie się od malca i skoncentrowanie wyłącznie na swoich zadaniach znacznie usprawnia mu ich realizację. W ramach coworkingu rodzicielskiego w Pracowni Kulturalnej oba te scenariusze są możliwe do zrealizowania. Korzystające z niego mamy i ojcowie mają swoje dzieci na wyciągnięcie ręki – tuż za ścianą. Dzięki temu mogą na bieżąco reagować na ich gorsze chwile, karmić na żądanie czy uśpić w porze drzemki. Jednak to nie oni, lecz opiekunowie mają dzieciaki na oku. Pracownia oferuje tę usługę przez cały dzień (pon – pt), a szczególnie w godzinach bez innych zajęć w grafiku. Wtedy panuje tam cisza, kameralna i luźna atmosfera sprzyjająca pracy, nauce czy lekturze.

Praco-zabawa i nie tylko – uroki okolicy
Dla Płaszowian wyjście do Pracowni Kulturalnej może wręcz stać się rytuałem. Sposobem na organizację dnia z czasem na pracę oraz na nawiązanie nowych kontaktów. Natomiast dla osób spoza tej części Krakowa, coworking rodzicielski nie musi być jedynym powodem do udania się w te strony. Okolica Pracowni jest bowiem na tyle urokliwa i atrakcyjna, że można spędzić tu cały dzień. Wszystko przez bliskie sąsiedztwo zalewu Bagry Wielkie z kompleksem parkowym. Na jego terenie można zorganizować piknik, skorzystać z hamaków, leżaków, huśtawek i placu zabaw. W ciepłe dni zamoczyć w wodzie małe i duże stopy, pobawić się na bagrowej plaży, popodziwiać pływające żaglowce, poleżeć na kocu, pospacerować z wózkiem lub skorzystać z innych zajęć w Pracowni Kulturalnej. Opcji jest wiele. Dlaczego więc nie spróbować.

Godziny:

Coworking jest dostępny w ciągu całego dnia a szczególnie w godzinach podanych w harmonogramie.

Jaki z Ciebie typ… pracownika? 😉 A czy B?

A. kosinusoidalny – działasz na wysokich obrotach skoro świt i wieczorem
B. sinusoidalny – masz tę moc w godzinach 11:00 – 16:00

Typ A może do nas wpaść popracować o każdej porze.
Typ B – w godzinach działania u nas coworkingu rodzicielskiego.
I śmiało z dziećmi! Zajmiemy się nimi, a Wy oddacie się pracy

Kontakt

 • ul. Bagrowa 80/43, 30-733 Kraków
 • +48 784 545 453
 • biuro@pracowniakulturalna.pl
 • http://www.pracowniakulturalna.pl
 • https://www.facebook.com/pracowniakulturalna/

Languages

angielski, polski

Godziny otwarcia

 • poniedziałek:
  24/7
 • wtorek:
  24/7
 • środa:
  24/7
 • czwartek:
  24/7
 • piątek:
  24/7
 • sobota:
  24/7
 • niedziela:
  24/7

Price list

Cowork Rodzicielski:  
Biurko:  
Sala konferencyjna:  
Drukarka i ksero:  
Kuchnia - ChillOutZone:  
 • Cleanliness
 • Value
 • Service
 • Location

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *