Coworking Warszawa

Opublikowane przez TK / 2016-08-19 / , / 0 Komentarze

Ilość biur coworkingowych rośnie w szybkim tempie. Polska wpisuje się w ogólnoświatowy trend i u nas także liczba ta lawinowo rośnie. W naszej bazie biur coworkingu, aż 74 z nich znajduje się w Warszawie. Z czego wynika taka ilość biur? Czy coworking Warszawa różni się od innych coworkingów? I czy jest jakaś korelacja biur coworkingowych ze start-upami?

Warszawa przyciąga. Młodych ludzi na studia, przedsiębiorców, start-upy, domorosłych wynalazców i całą masę innych, ciekawych osobistości. Podobną sytuację obserwujemy dla Krakowa czy Poznania. Łódź, Katowice czy Wrocław także nie stoją z tyłu, jednak obserwując chociażby ilość biur coworkingu, Warszawa wysuwa się na prowadzenie.

Ilość biur wynika bezpośrednio z zapotrzebowania – nikt nie będzie przecież utrzymywał biur nieprzynoszących zysku. A zapotrzebowanie generują m.in. start-upy, z którymi skorelowany jest coworking.

na podstawie raportu startuppoland

Na podstawie raportu startuppoland

Mapa coworkingu w Polsce

 

Czy coworking Warszawa posiada coś unikalnego w swojej ofercie?

W zasadzie nie. Wszędzie tam, gdzie biur coworkingu jest znaczna ilość i ważne są normalne reguły rynkowe, w tym konkurencyjność, mamy do dyspozycji te same możliwości, co w Warszawie:

  • coworking rodzicielski oraz “Biurko dla mamy” – czyli oferta skierowana do młodych rodziców, którzy poza rodzicielstwem realizują się także zawodowo jako freelancerzy
  • dodatkowe usługi: księgowe, prawnicze, IT, catering – co poza biurkiem możemy otrzymać w pakiecie
  • obsługiwane języki obce (j. angielski, niemiecki i inne) – coś szczególnie przydatnego dla obcokrajowców
  • coworking za darmo – czyli biurko nie musi kosztować (zapraszamy do zapoznania się z: http://www.coworkingpoland.pl/coworking-za-darmo-biuro-nie-musi-kosztowac/
  • dodatki typu strefa chillout, ogród wiosenny itp – dodatkowe przyjemności w trakcie ciężkiego dnia “w pracy”

Zapraszamy do przeczytania naszego raportuhttp://www.coworkingpoland.pl/mapa-coworkingu-w-polsce/ wrażeń z pobytu w coworku Google Campushttp://www.coworkingpoland.pl/coworkingpoland-w-google-campus/ oraz samodzielnego przeszukania naszej bazy coworków dla Warszawy (poprzez mapę albo “po kolei”) – przekonamy się, że wybór mamy po prostu ogromny!

Tomasz Kardyś, Redaktor @ CoworkingPoland

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *