Coworking dla kobiet… tylko dla kobiet – CoworkingPoland.pl

Opublikowane przez BG / 2018-04-07 / , / 0 Komentarze

“The Wing” to przestrzeń coworkingowa oraz klub wyłącznie dla kobiet. Niedawno pozyskała 32 miliony dolarów i właśnie poinformowała, że rusza na podbój innych krajów. Na początek sieć planuje otwarcie oddziałów w sześciu nowych krajów, między innymi w Londynie i Toronto. Obecnie sieć The Wing to trzy lokalizacje w Nowym Jorku i jednak w Waszyngtonie.

Po zebraniu 32 mln dol. w Serii B finansowania od takich inwestorów jak WeWork (listopad 2017), w sumie ilość zebranego kapitału przekracza 42 mln USD (wg. Forbesa).

After raising $32 million in a Series B funding from investors like WeWork last November, The Wing’s total investment was up to $42 million, according to Forbes. The club currently has four open locations, three of which are in New York City, and one in Washington, DC.

Od czasu startu inicjatywy w 2016r. Klub otrzymał ponad 13 tys aplikacji od osób zainteresowanych pracą w tak unikalnym miejscu. Roczny koszt takiego członkostwa to kwota od 2 350 USD do 2 700 USD.

Cowork dla kobiet – czy to już dyskryminacja ze względu na płeć?

Jak donosi Mamstartup.pl The Wing wzbudza sporo kontrowersji ze względu na swoją politykę, zgodnie z którą członkami klubu i sieci coworków nie mogą być mężczyźni. Sprawa okazał się na tyle istotna, że postanowiła się jej przyjrzeć nowojorska Komisja Praw Człowieka, która stara się dociec czy startup nie dyskryminuje panów. Niezależenie od tego The Wing ma pełne poparcie burmistrza Nowego Jorku, Bill’a de Blasio oraz jest ciepło przyjmowany w miastach, w których się pojawia. Niemniej nie jest jedynym tego typu coworkiem na rynku.

Czytaj więcej na >>Business Insider<<

CoworkingPoland.pl

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *