Ambasada kreatywności – cowork z misją społeczną!

Opublikowane przez BG / 2018-04-04 / , / 0 Komentarze

Coworking to domena nie tylko przynależna dużym miastom. W powiecie chrzanowskim powstaje “Ambasada Kratywności” przedsiębiorstwo społeczne powołane przez członków “Stowarzyszenia Cześć”. Jednym z głównych celów tego przedsięwzięcia jest stworzenie na terenie powiatu Chrzanowskiego w województwie małopolskim nietypowego coworingu połączony z działalnością społeczną i aktywizowaniem społeczności lokalnej.

Twórcy Ambasady Kreatywności planują utworzyć minimum 10 stanowisk do wspólnego cowrkingu przeznaczonych dla: grafików, fotografów, filmowców, projektantów stron, studentów z wykształceniem artystycznym, trenerów i edukatorów dzieci i młodzieży, copywriterów, szkoleniowców oraz wszystkich osób poszukujących biurka na wynajem. W tej chwili starają się o dotacje na uruchomienie działalności w ramach przedsiębiorstwa społecznego z Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

“Nasz pomysł zrodził się spotanicznie i z potrzeby wyjścia do ludzi. Aby nie pracować tylko z domu (zdalnie) postanowiliśmy połączyć nasze doświadczenie i umiejętności z różnych kreatywnych branż i stworzyć miejsce do pracy nie tylko dla siebie, ale również dla innych”, mówi Grzegorz Olszowik – współtwórca projektu.

Zaproszenie dowspółpracy skierowane jest do wszystkich zainteresowanych coworkingiem oraz wynajęciem biurka. Dodatkowo osoby zainteresowane zachęcane są do wypełnienia krótkiej ankiety, która pomoże stworzyć miejsce dostosowane do potrzeb naszych odbiorców. Ankieta dostępna jest pod adresem: ankieta.abasadakreatywnosci.pl

“Zależy nam na poznaniu preferencji naszych przyszłych partnerów i Klientów. Nie chcemy działać ‘w ciemno’ “.

Dzięki stworzonej przestrzeni członkowie stowarzyszenia chcą również wspierać społeczność lokalną w tym seniorów, osoby niepełnosprawne, dzieci i młodzież wraz z rodzicami nie tylko z terenu terenu powiatu Chrzanowskiego w działaniach służących powstawaniu nowych i innowacyjnych projektów społecznych związanych z solidarnością międzypokoleniową, kulturą i animacją społeczną. Wykorzystując przy tym lokalny potencjał kulturowy oraz naszą wiedzę dotyczącą nowych technologii.

Planowane są między innymi warsztaty dla następujących grup społecznych:

 • warsztaty z seniorami – których celem byłby przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.
 • warsztaty projektowania stron w systemie wordpress
 • warsztaty z testowania aplikacji dla kobiet.
 • warsztaty językowe
 • warsztaty z programowania dla dzieci
 • warsztaty z projektowania i druku 3d
 • warsztaty fotografii cyfrowej
 • warsztaty z social media (facebook i instagram)
 • warsztaty z grafiki
 • warsztaty z przedsiębiorczości
 • wsparcie oraz realizacja projektów, które mają na celu pomoc osobom oddalonym od rynku pracy i myślącym o powrocie do pracy (osoby niepełnosprawne i osoby 50+)

W przyszłości założyciele “Ambasady Kreatywności” chcą również wspierać osoby, które zgłoszą się do nich ze swoimi pomysłami na realizację projektów społecznych i pomagać im zdobywać środki na te działania poprzez organizację nie tylko szkoleń i warsztatów, ale również pomoc w pozyskiwaniu grantów na działania społeczne.

Ambasada Kreatywności – już nie długo o nas usłyszycie

“W ciągu najbliższych dni składamy biznes plan na dofinansowanie naszego pomysłu oraz jesteśmy na etapie poszukiwania dogodnego lokalu na terenie Chrzanowa lub Trzebini, który mógłby być dobrym miejscem na prowadzenie naszych działań. Mamy już “na oku” jedną lokalizację, ale jesteśmy otwarci na każdą propozycję współpracy. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które chcą w jakikolwiek sposób pomóc w starcie projektu, są zainteresowane pracą w naszym przedsiębiorstwie lub prowadzeniem szkoleń i współpracą z nami do kontaktu pod adresem: kontakt@ambasadakreatywnosci.pl i odwiedzenia strony na facebooku pod adresem: www.facebook.com/ambasadakreatywnosci” mówią Twórcy projektu.

Decyzja o uzyskaniu przez nich dofinansowania powinna zostać ogłoszona najpóźniej do końca maja tego roku. Wszystkie osoby zainteresowane ich działaniami zapraszają do kontaktu.

CoworkingPoland kibicuje takim inicjatywom – udowadniają one, że przedsiębiorczość to nie tylko Warszawa czy Poznań. Trzymamy za Was kciuki!

 

CoworkingPoland.pl (na podstawie materiałów Partnera).

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *